S peniazmi na večné veky?!

Autor: Peter Repon | 14.5.2013 o 15:09 | (upravené 14.5.2013 o 16:44) Karma článku: 3,91 | Prečítané:  338x

Viete si predstaviť  život bez peňazí?  Nemám na mysli život v nedostatku peňazí,ktorí žije skoro každý z nás a miliony ľudí po celom svete. Premýšľali ste nad tým aký by bol náš život keby peniaze vôbec neexistovali? Anglická BBC v priamom vysielaní,bolo to asi dva roky dozadu,priniesla rozhovor s burzovým maklérom,ktorý prehlásil,že ľudia by si mali v roku 2012 dávať pozor na svoje úspory v bankách pretože sa môže stať,že o svoje úspory prídu. Táto správa vyvolala okamžitú odozvu ,BBC bolo zaplavené telefonátmi. ... časť  tohto záznamu (v angličtine) si môžete pozrieť  ak kliknete na tento odkaz.

 

Bol  to dosť zaujímavý rozhovor no mňa zaujal len jeden fakt. Po dlhšom premýšľaní som totiž dospel k názoru,že peniaze môžu zmiznúť  z našich životov. Finančné trhy sa zrútia,banky sa zavrú.... peniaze stratia svoju hodnotu,budú len bezcenným papierom,ktorý budeme môcť použiť na všetko možné len nie na platenie.

"Peniaze točia svetom,nikdy nezmiznú" odpovedal mi môj zať-Angličan po prezretí  si spomínaného rozhovoru zo záznamu. Dal som mu za pravdu no neodpustil som si dodať,aby sa zamyslel nad tým aký skvelý by bol život bez peňazí. "Nedokážem si predstaviť život bez peňazí Peter !" odpovedal pohotovo.

Náš život je neoddelitelne spojený s peniazmi skúsme sa však zamyslieť nad tým aký by bol život bez peňazí! Nenapadá vás nič? Nevadí!

Scenár  1

Keďže by peniaze neexistovali nemuseli by sme platiť  za vodu, elektrinu,  plyn, potraviny,  internet, telefón,benzín. Neboli by chudobný ani hladný ľudia. Vyriešil by sa problém rozvojových krajín, Afrika by ďalej nepoznala hlad. Všetky krajiny by si boli rovné.

Zdravotné vyšetrenia,lieky? Zadarmo! Výskumy a technický pokrok by viacej neboli obmedzené nedostatkom peňazí! Pokrok ľudstva by sa neuveritelne zrýchlil. Nebol by limitovaný peniazmi.

Ľudstvo by nepoznalo závisť a ani nenávisť.Nikto by nemal dlhy,nikto by  nepodplácal ani nebral úplatky. Nikto by nepodvádzal,nikto nekradol a nelúpil.....každý by bol šťastnejší.

Nikto by nenadával na prácu,každý by pracoval ako dobrovoľník a robil by prácu ktorá by ho bavila. Šéfov a manažérov by mal každý rád.

Policiu by sme určite potrebovali  no väznice by boli poloprázdne.

Scenár 2

Keďže by neexistovali peniaze nikto by ráno nevstával do práce a nikto by nepracoval. Nemali by sme vodu,elektrinu,plyn,internet a tv.Zadarmo by nikto nič nezapojil  ani nevyrábal a ani nenatáčal. Potraviny by nikto nepestoval a ani nevyrábal.Ľudia by zomierali od hladu a na rôzne nové choroby .Technický pokrok by sa zastavil. V uliciach by zavládol chaos,násilie,rabovanie......Vojaci a policajti by boli hodne zvýhodnený pretože by mali zbrane. ......prežili by len najsilnejší.

Neviem ako by to dopadlo,pre ktorý scenár by sa ľudstvo rozhodlo navyše predpoveď burzového makléra sa zatiaľ nesplnila. V niečom však mal pravdu.Náš život riadia svetové burzy,náš osud je v rukách finančných inštitúcii a firiem,ktoré nedokážu kontrolovať vlády ani tých najvyspelejších štátov sveta. Táto kríza to potvrdzuje. Naša budúcnosť a budúcnosť našich detí je spätá s peniazmi. Neviem či je to dobre alebo zle,každopádne to  zatiaľ tak je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?